Co powstanie zamiast fabryki czekolady?
Wielkie plany, które spaliły na panewce
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że w Świdnicy 10 lat temu miała powstać fabryka czekolady. W 2011 roku spółka Lotte Wedel zakupiła działkę o pow. 22 ha, położoną przy ul. Kazimierza Wielkiego. Jednakże w 2012 roku udziały firmy na międzynarodowych rynkach znacznie spadły, w związku z czym wstrzymano projektowanie inwestycji. Po paru latach temat powrócił. Jednakże w 2019 roku znów w związku z problemami spółki ostatecznie nie doszło do inwestycji. Pod koniec 2021 roku firma Lotte Wedel znalazła kupca na działkę. Ten zakupił teren w 2022 roku.
Nie będzie fabryki czekolady, ale będą nowe miejsca pracy
Nabywcą działki przy ul. Kazimierza Wielkiego okazała się być firma Xelong z Warszawy. Plany wykorzystania działki przez firmę dotyczą między innymi budowy zakładów logistyczno-przemysłowych. Obiekty te mają być otwarte całodobowo i pracować 7 dni w tygodniu. W tym miejscu ma powstać łącznie 1720 nowych miejsc pracy. Jednakże póki co nie wiadomo, kto będzie wykonawcą przedsięwzięcia.

Rewolucja w kardiologii: Nowoczesny sprzęt w szpitalu w Świdnicy zmienia życie pacjentów
Inwestycje w Gminie Świdnica: nowoczesna świetlica i boisko z ekologicznymi rozwiązaniami
Dobromierz zyska milionowe dotacje na kluczowe inwestycje infrastrukturalne
Wybrano wykonawcę przebudowy Alei Niepodległości
Nowy chodnik w Stanowicach: krok w stronę bezpieczeństwa pieszych
1,6 mln zł na modernizację dróg rolniczych w powiecie świdnickim
Letnia noc pełna ognia w Świdnicy!
Dołącz do elitarnych szeregów CBŚP i walcz z przestępczością!
Magiczny wieczór muzyki i świec w Świdnicy!
Nowa komunikacja zastępcza w Komorowie podczas przebudowy ronda od czerwca 2026 roku