Lekcje religii w szkołach coraz mniej popularne
W Świdnicy ubywa uczniów uczęszczających na religię
Z danych na rok 2022 opublikowanych przez statystyków Kościoła katolickiego wynika, że coraz mniej uczniów w diecezji świdnickiej uczęszcza na lekcje religii. Dotyczy to zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. W szkołach średnich spadek wyniósł 5%. 43% uczniów chodziło na religię w roku szkolnym 2021/2022, natomiast w roku szkolnym 2022/2023 jest to już 38%. Najmniejszy spadek odnotowano w świdnickich technikach (ok. 1,5%), natomiast największy w szkołach branżowych I stopnia (ok. 10%). Licea były najbliżej średniej (nieco ponad 5%). Największy spadek, bo wynoszący aż ok. 15% nastąpił w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy.
Większa laicyzacja społeczeństwa
Dane opublikowane przez Kościół katolicki pokazują spadek liczby uczniów uczęszczających na religię nie tylko w diecezji świdnickiej, ale też w diecezjach w całej Polsce. Niewątpliwie przyczynia się do tego postępująca laicyzacja społeczeństwa, a także znaczne pogorszenie wizerunkowe Kościoła.

Zuchy odkrywają tajniki strażackiego rzemiosła w Świdnicy
Burmistrz Strzegomia wspiera ósmoklasistów w drodze do przyszłości
Zakończenie roku w przedszkolu „Niezapominajka” – emocje i radość w Świebodzicach
Rusza nabór wniosków do stypendiów „zDolny Śląsk” na rok 2026/2027!
Młodzież z Dolnego Śląska kształtuje przyszłość w Wrocławiu
Stypendium dla wybitnych uczniów w Żarowie
Wodne szaleństwo w Strzegomiu: Nowe baseny już otwarte!
Radosne narodziny w Żarowie: Dominika i Varvara dołączają do społeczności!
Świdnica inwestuje w zabytki: 30 000 zł na renowację kościoła w Pszennie
Sportowe emocje i radość na festynach Gminy Żarów!