Polonia Stal Świdnica wygrywa na koniec sezonu
3:2 u siebie i 3 punty
W ramach ostatniej, 30 kolejki 4 ligi dolnośląskiej Polonia Stal Świdnica podejmowała u siebie Polonię Trzebnicę. Nasi kibice na pożegnanie z sezonem 2022/2023 mogli ucieszyć się z kompletu punktów, które zostały u gospodarzy. Jednakże mało brakowało, a goście doprowadziliby do wyrównania.
Przebieg spotkania
Pierwsza połowa charakteryzowała się dobrą grą graczy ze Świdnicy i bardzo ostrą, nieprzepisową grą zawodników z Trzebnicy. Nam udało się konstruować dwie bardzo składne akcje. W 32 minucie futbolówkę do bramki gości skierował Piotr Kotyla. Siedem minut później Oskar Trzepacz podwyższył na 2:0. W drugiej połowie trochę zwolniliśmy tempa, choć i tak udało nam się podwyższyć. Zrobił to już w 47 minucie Emil Migas. Gorąco zrobiło się nieco później. W 66 minucie Daniel Łuczak zdobył bramkę kontaktową dla gości. Ledwie 6 minut później ostatniego gola w tym meczu strzelił Kamil Szczygieł. Ostateczne świdniczanie wygrali 3:2.
Miejsce w tabeli
Po 30 kolejkach zajęliśmy 5 miejsce w tabeli, mając na koncie 55 punktów. W ciągu całego sezonu wygraliśmy 16 razy, zremisowaliśmy w 7 spotkaniach, a przegraliśmy również w 7 meczach. Liczba goli strzelonych: 56, a straconych: 39.

Młodzież na starcie: Bieg Muflonka 2026 w Świebodzicach!
Kolarze na starcie: emocje i rywalizacja w Marcinowicach!
Nowoczesny kompleks sportowy w Żarowie otwarty dla mieszkańców!
Świdnica w wyścigu o Rowerową Stolicę Polski!
Świdnica w sportowym szaleństwie: Marconi Duathlon 2026 i drogowe utrudnienia!
Dziki Team triumfuje na Festiwalu Górskim w Jedlinie Zdroju!
Wybrano wykonawcę przebudowy Alei Niepodległości
Młodzież z Strzegomia w akcji: Debata o przyszłości i wyzwaniach pokolenia
Wsparcie dla budowy mieszkań wspomagających dla osób z niepełnosprawnościami podpisane
Rajd Książęcy: Trekking na Szrenicę w Karkonoszach